zwiń

Skontaktuj się z nami!

T.+48 533 663 657

M. gabinet@semperfit.pl

Zostaw kontakt

Oddzwonimy!

Zapewniamy bezpłatne konsultacje.

Nasi specjaliści dobiorą odpowiedni dla Ciebie zabieg.

Szaro, deszczowo, ponuro...

Jesień. A chwilę wcześniej świeciło gorące słońce, wylegiwałyśmy się na plażach, nosiłyśmy przewiewne letnie sukienki w kwiaty. Lato to fantastyczna pora roku. Letnie słońce pozwala nam naładować akumulatory, zapewnia przyrost energii i witaminy D w organizmie, której brak, jak wiemy może powodować stany depresyjne. Co więc zrobić gdy słońce niemrawo przebija się przez zachmurzone niebo i prawie każdego dnia płacze nam na głowę deszczem zarażając nas swym ponurym jesiennym nastrojem? Jesienią trzeba wybrać się do kosmetyczki.
Jesień to najlepsza pora na większość zabiegów kosmetycznych. Niektóre zabiegi można wykonywać wyłącznie jesienią gdy skóra nie jest narażona na działanie silnych promieni słonecznych.

Jesienią doskonałe będą zabiegi mające na celu głębokie złuszczenie naskórka, regenerację, nawilżenie, odżywienie oraz wygładzenie skóry . Najlepszymi zabiegami o tej porze roku są mikrodermabrazja, złuszczanie kwasami owocowymi czy peelingi medyczne. Dla pogłębienia efektu można stosować połączenie mikrodermabrazji z zabiegiem złuszczania kwasami owocowymi.

Mikrodermabrazja diamentowa, czyli totalna odnowa dla skóry

Mikrodermabrazja jest w pełni bezpiecznym, bezbolesnym, a zarazem bardzo skutecznym zabiegiem. Polega na mechanicznym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, za pomocą głowicy pokrytej naturalnymi diamentami. Dzięki zabiegowi skóra jest oczyszczona, odmłodzona, zostają usunięte niewielkie przebarwienia i zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Ponadto mikrodermabrazja powoduje stymulację naturalnego wzrostu nowej tkanki.

Złuszczanie kwasami owocowymi oraz peelingi medyczne.

To zabiegi polegające na głębokim złuszczaniu naskórka. – Warto rozpocząć kurację kwasami owocowymi jesienią, gdy słońce słabiej przygrzewa, ponieważ skóra w czasie ich stosowania staje się cienka i wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

Zabiegi złuszczania kwasami owocowymi dają efekt dogłębnie oczyszczonej, świeżej skóry. Poprawia się jej koloryt, zostaje optymalnie nawilżona i wygładzona. Rozpuszczalne w wodzie kwasy AHA są polecane dla skór suchych i zniszczonych opalaniem – nawilżają ją i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Z kolei peelingi TCA stosuje się przy takich defektach, jak plamy przebarwieniowe, posłoneczne uszkodzenia skóry czy blizny potrądzikowe. Trzeba powtarzać je kilkakrotnie wykonując serię zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Peelingi medyczne mają złożone i wielopłaszczyznowe działanie - nie ograniczają się wyłącznie do złuszczania. Pomagają w stymulowaniu odnowy komórkowej, poprawiają gęstość i napięcie skóry, spłycają zmarszczki i blizny, oraz ujednolicają koloryt skóry i ją rozświetlają. – Najpopularniejszymi peelingami są te z użyciem kwasów: migdałowego, glikolowego, pirogronowego, trójchlorooctowego, jednakże wybór odpowiedniego preparatu zależy od rodzaju problemów skóry.

Stop przebarwieniom!

Jesień to pora roku, kiedy gabinety dermatologiczne i kosmetyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Spowodowane jest ono nie tylko wzmożonym łojotokiem i nasileniem trądziku, ale również przebarwieniami posłonecznymi powstałymi na skutek intensywnego opalania.

Istnieje szereg zabiegów, które zostały opracowane właśnie po to, aby likwidować problem przebarwień. Skuteczne w walce z przebarwieniami są m.in. wspomniane już mikrodermabrazja, złuszczanie kwasami owocowymi oraz peelingi. Z kolei do pielęgnacji domowej istnieje cała gama kosmetyków, które powstały specjalnie po to, aby leczyć zaburzenia pigmentacyjne, jakimi są przebarwienia posłoneczne, plamy starcze i piegi. Kosmetyki wybielające najlepiej zakupić w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych czy dermatologicznych (personel dobierze wówczas odpowiedni kosmetyk), ponieważ są one bardziej skoncentrowane i wykazują skuteczniejsze działanie.

Wypowiadamy wojnę zmarszczkom.

W zależności od wielkości zmarszczek, wieku i problemu należy dobrać odpowiednie zabiegi. Płytkie zmarszczki możemy wygładzić zabiegami mikrodermabrazji czy złuszczania kwasami owocowymi, a także stosując w domu odpowiednie kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym. Z kolei z głębokimi zmarszczkami skutecznie walczą zabiegi mezoterapii, peelingi medyczne oraz… zdobywający coraz większą popularność kwas hialuronowy.

Zastanawiasz się jaki zabieg wybrać?
Zapraszamy na konsultacje do naszych kosmetologów - otrzymasz zabieg dobrany indywidualnie do potrzeb swojej skóry.

 

wSPAniałe Pakiety

Pracujemy na kosmetykach